BEST W-L RECORDS, CURRENT AND PAST SCHOOLS, ON THE CORNER

   SCHOOL                          W-L    YEAR          COACH
Argos                                 28-1    1978-79        Phil Weybright
Bethany Christian              19-3    1987-88        Jim Buller
Boone Grove                      22-2    1976-77        John Hinkey
Bremen                               20-2    1955-56        Don Bunge
Caston                                 21-1    2004-05        Doug Hicks
-- Fulton                              19-5    1950-51        Bob Williams
-- Grass Creek                     15-7    1955-56        Kenneth Graff
-- Kewanna                           20-2    1957-58        Maurice Tolbert
-- North Caston                    22-1    1961-62        Shannon Jones
Central Noble                       16-6    1997-98        Paul Baker
-- Albion                                22-3    1956-57        Bob Macy
-- Wolf Lake                          23-2    1965-66        Burton Wygant
Chesterton                           24-1    1954-55        Evar Edquist
-- Jackson Twp.                   17-5    1950-51        Bob Schumacker
-- Liberty Twp.                      20-3    1930-31        George Lowry
Concord                               28-1    1987-88        Jim Hahn
                                               28-1    1989-90        Jim Hahn
Culver Community               17-7    1968-69        Dave Huffman
-- Culver High                       28-1    1943-44        Paul Underwood
-- Aubbenaubbee Twp.        18-4    1958-59        John Nelson
-- Monterey                          20-3    1959-60        John Lebo
Culver Military                     21-3    2016-17        Mark Galloway
East Noble                           25-2    1996-97        Marty Johnson
-- Avilla                                23-3    1955-56        Bob Noel
-- Kendallville                      21-4    1950-51        Bob Igney
-- Rome City
Elkhart Central                    20-3    2016-17        Terry Smith
-- Bristol                              15-3    1924-25        K.M. Snapp
-- Elkhart High                     23-2    1945-46        John Longfellow
Elkhart Memorial                24-2    2011-12        Mark Barnhizer
Fairfield                              20-3    1969-70        Terry Rickard
                                             20-3    1994-95        Larry Lael
-- Millersburg                      18-3    1956-57        Bill Robinson
-- New Paris                        21-3    1963-64        Jim Hettler
Glenn                                   21-3    1972-73        John Hans
-- Greene Twp.                    14-8    1937-38        Markwood Edison
-- North Liberty                    23-1    1938-39        Larry Imhoff
-- Tyner                                18-6    1957-58        Hal Muncie
-- Walkerton                        20-3    1955-56        Grover Smith
Goshen                               24-2    1962-63        Art Cosgrove
Hebron                               24-1    1989-90        Denny Foster
                                           24-1    1993-94        Denny Foster
Howe School                      18-6    1958-59        Bob James
Jimtown                             25-2    2003-04        Randy DeShone
Kankakee Valley                24-2    1980-81        Gene Miiller
-- DeMotte                          19-4    1958-59        Gene Bottorff
-- Wheatfield                      24-1    1957-58        unavailable
Knox                                  21-2    1960-61        Bob Beeson
Kouts                                  24-1    1944-45        Luis French
LaCrosse                            23-3    1988-89        Bill Berger
-- Wanatah                         17-5    1955-56        Leonard Black
Lakeland                            26-2    1977-78        Bill Leiter
-- Brighton
-- LaGrange
-- Lima
-- Wolcottville
LaPorte                             22-4    1990-91        Joe Otis
-- Kingsbury
-- Mill Creek                       23-3    1958-59        Paul Godsey
-- Stillwell                          16-6    1949-50        Hobart Martin
-- Union Twp.                     24-1    1960-61        Bill Yates
LaVille                               19-6    1984-85        Larry Radecki
-- Lakeville                         26-1    1936-37        Foster Logan
-- LaPaz                             23-2    1948-49        Bob McConnell
Michigan City                    16-5    2000-01        Bear Falls
-- M.C. Elston                     26-1    1971-72        Doug Adams
-- M.C. Rogers                    28-1    1983-84        Earl Cunningham
M.C. Marquette                  21-3    1968-69        John Tracy
Mishawaka                        20-3    1973-74        Marvin Wood
                                          20-3    2004-05        Robb Berger
Mishawaka Marian            20-1    2014-15        Robb Berger
Morgan Twp.                     18-1    1936-37        Clare Dinsmore
New Prairie                       15-6    1969-70        Leon Adnson
                                          15-6    1986-87        Dan Shead
-- New Carlisle                   17-6    1945-46        Darle Pfeiffer
                                          17-6    1961-62        Bob Noel
-- Rolling Prairie                23-3    1939-40        Cleo Isom
North Judson                     25-2    1994-95        Mark Victor
-- San Pierre                      21-1    1963-64        Max Eby
Northridge                         21-1    2008-09        Jason Ridge
-- Jefferson Twp.                16-5    1952-53        Robert Kennedy        
-- Middlebury                     18-1    1935-36        John Hazlitt
NorthWood                        24-3    2015-16        Aaron Wolfe
-- Nappanee                       19-2    1918-19        Lloyd Hoover
-- Wakarusa                        24-4    1932-33        Wilmer Wine
Oregon-Davis                     27-1    2006-07        Travis Hannah
-- Grovertown                     18-3    1949-50        B.P. Berkshire
-- Hamlet                            16-4    1949-50        Gene Little
Penn                                  23-2    2013-14        Al Rhodes
-- Madison Twp.                  15-7    1951-52        Rudy Marker
Plymouth                            28-1    1981-82        Jack Edison
-- Divine Heart                      7-7    1971-72        Ed Boos
-- West Twp.                       14-6    1951-52        unavailable
Portage                              23-1    1941-42        unavailable
Prairie Heights                   16-7    1986-87        Tim Holcomb
Rochester                           21-1    1973-74        Galen Smith
-- Richland Center              27-1    1949-50        Paul Rockwell
S.B. Adams                        24-1    1978-79        Dave Hadaway
S.B. Clay                            27-2    1993-94        Tom DeBaets
S.B. LaSalle                       21-2    1980-81        George Griffith
-- S.B. Central                     30-0    1956-57        Elmer McCall
S.B. Riley                           28-3    1944-45        Wayne Wakefield
-- S.B. Jackson                  13-10    1971-72        Joe Kreitzman
S.B. St. Joseph                   29-2    1988-89        Steve Austin
-- S.B. Catholic
-- S.B. Central Catholic
S.B. Washington                20-2    1976-77        Subby Nowicki
-- Woodrow Wilson
South Central                    21-3    1966-67        Morrie Goodnight
                                           21-3    1974-75        Tom Lewis
-- Clinton Twp.                   18-6    1948-49        unavailable
-- Hanna                             18-4    1948-49        unavailable
-- Union Mills                      20-5    1949-50        Chuck Sanders
Tippecanoe Valley             21-2    2004-05        Bill Patrick
-- Akron                              21-3    1967-68        Floyd Henson
-- Beaver Dam                    26-2    1933-34        Walter Kindy
-- Burket
-- Mentone                          28-2    1934-35        Hardy Songer
-- Talma                              14-7    1962-63        Dean Day
Triton                                  25-2    2007-08        Jason Groves
-- Bourbon                          21-4    1936-37        Kenneth Allee
-- Etna Green                      26-1    1957-58        Jim Robbins
-- Tippecanoe                     19-3    1950-51        Ray Bevington
Valparaiso                          28-1    1993-94        Bob Punter
Warsaw                              27-2    1941-42        Wendell Warden
-- Atwood                            21-4    1925-26        David Sellers
-- Claypool                          22-2    1964-65        Tom Miller
-- Leesburg                         18-4    1940-41        Robert Robison
-- Silver Lake                      19-3    1946-47        Dick Beck
Washington Twp.                17-7    2013-14       Scott Bowersock
Wawasee                            20-5    2005-06        Phil Mishler
-- Milford                             25-1    1947-48        Bob Bushong
-- North Webster                  27-1    1952-53        Sid Spencer
-- Syracuse                          23-2    1949-50        Millard Sink
-- Wawasee Prep                20-1    1971-72        Rex Yentes
West Central                       16-5    1995-96        Kevin Wenzel
-- Francesville                     25-1    1954-55        Vernon Childs
-- Medaryville                      16-4    1962-63        Bill Wilson
West Noble                          21-2    1971-72        Roger Tuggle
-- Cromwell
-- Ligonier
-- Wawaka                           21-4    1954-55        Jim Crothers
Westview                             24-2    2007-08        Rob Yoder
-- Shipshewana
-- Topeka
Westville                             17-2    1942-43        Walter Bell
Wheeler                              27-1    2009-10        Mike Jones
Whitko                                 21-1    1979-80        Bill Patrick
-- Pierceton                          27-2    1940-41        William Bryan
-- Sidney                              22-4    1941-42        Maurice Metzger
Winamac                             23-3    1964-65        Joe Heath
-- Pulaski                             18-3    1941-42       Owen Frey
-- Star City