2017-18 Girls Scoring Leaders, On the Corner


                                                         G TP AVG

Lilliann Frasure, North Judson2451821.6
Hannah Noveroske, Michigan City2347720.7
Emma Nolan, M.C. Marquette2959420.5
Asia Strong, S.B. Riley2241819.0
Sophia Nolan, M.C. Marquette2953018.3
Courtney Krol, Chesterton2240018.2
Madeline Schumacher, North Judson2443017.9
Sydney Freeman, Central Noble2848417.3
Morgan Litwiller, Northridge2543017.2
Meghan Urbanski, Mishawaka Marian2643616.8
Sophie Bussard, Tippecanoe Valley2338716.8
Karlee Feldman, Bremen2338416.7
Lindsey Stokes, Kankakee Valley2541416.6
Riley Ott, LaPorte2337916.5
Keegan Sullivan, S.B. St. Joseph2439716.5
Lindsey Simpson, Knox2641716.0
Mariah Plunkett, Glenn2641616.0
Ashya Klopfenstein, Westview2438416.0
Brooke McKinley, Northridge2539615.8
Justene Charlesworth, LaCrosse914115.7
Timberlynn Thomas, S.B. Washington2031215.6
Ari Gerdt, Valparaiso2640015.4
Sarah Martin, Kankakee Valley2132115.3
Hope Fancil, Lakeland Christian2537715.1
Bailey Hartsough, Lakeland2334715.1
Morgan Shreves, Westville2130714.6
Aryn Eash, LaVille 24 351 14.6
Diamond Adams, S.B. Washington2333514.6
Meleah Leatherman, Central Noble2839914.3
Kennedy Musselman, Rochester2332414.1
Laini Joseph, Winamac2534713.9
Sahara Bee, Morgan Twp.2635713.7
Talia Bee, Morgan Twp2534013.6
Anya Kauffman, Bethany Christian2330813.4
Addy Miller, Tippecanoe Valley2432013.3
Trinitee Harris, Elkhart Central2330213.1
Sierra Peete, Elkhart Memorial2431012.9
Katey Sauer, Oregon-Davis2633412.8
Jayden Worthington, Oregon-Davis2633212.8
Amber Wolf, South Central 22 282 12.8
Clarissa Blackburn, West Central2228112.8
Sarah Weston, Westville        21    267    12.7
Lexi Switzer, Portage2328912.6
Sara Doi, Penn2834912.5
Erin Coffel, Bremen1721012.4
Sadie Leatherman, Kouts2126112.4
Mercedes Rhodes, Oregon-Davis2429812.4
Lexi German, Prairie Heights2428912.0
Chandyn Redmond, Concord2327411.9
Hannah Wanemacher, Triton2226211.9
Erica Zook, Fairfield2731611.7
Katlyn Cherry, Hebron2124111.5
Makayla Richie, Knox2629711.4
Morgan Dunlap, Argos2326111.3
Rachel Wilkening, Boone Grove2326011.3
Morgan Ruff, Rochester2325911.3
Casey Schroeder, Wawasee2123711.3
Morgan Kobza, Kouts2123511.2
Shelby Fish, Prairie Heights2426110.9
Allison Hano, Hebron2122910.9
Emalee Duggins, Whitko99810.9
Ellie Snep, Whitko2224810.8
Savannah Feenstra, NorthWood2527110.8
Corie Jones, East Noble66510.8
Bethany Hayden, Glenn2526810.7
Jamie Lawson, Jimtown2324710.7
Halle Reichard, Plymouth2324610.7
Hailey Vale, Chesterton2324510.7
Jazmen Watts, S.B. Riley2324110.5 
Alivia Jachimiak, Mishawaka2323810.3
Madie Pfister, Boone Grove2323610.3
Krisen Hunt, Elkhart Central2525510.2
Olivia Klinger, Washington Twp.2020410.2
Kara Kline, East Noble2323310.1
Maddie Ryman, Warsaw2424110.0
Tamara Smith, S.B. Washington2020010.0

Also: Alli Andrews, Plymouth, 9.9; Jami Hurford, Oregon-Davis, 9.9; Aubrey Kuhn, Wawasee, 9.8; Alexa Porter, Concord, 9.7; Brynn Shoup-Hill, Goshen, 9.7; Makayla Weaver, Mishawaka Marian, 9.7; Sydney Yagelski, Washington Twp., 9.7; Taelynn Oelling, Valparaiso, 9.7; Ary Shelton, Mishawaka, 9.6; Madison Schermerhorn, West Noble, 9.6; Abbey McKibbin, Elkhart Christian, 9.5; Lindsey Aschenbrenner, LaVille, 9.5; Shelfie Zeiger, LaVille, 9.5; Claire Garwood, LaCrosse, 9.5.

Emily Holt, Caston, 9.4; Anija Payne, Mishawaka Marian, 9.4; Tori Calizo, Lakeland Christian, 9.3; Kelsi Lemmons, Morgan Twp., 9.3; Jordyn Smith, Penn, 9.3; Macee Strycker, Argos, 9.3; Kenzie Bergman, NorthWood, 9.3; Madison Payne, NorthWood, 9.2; Emily Peterson, Tippecanoe Valley, 9.2; Remi Jordan, Knox, 9.1; Adrianna Barlow, West Central, 9.1; Mary Catherine Wright, Culver Academy, 9.0; Tia Chambers, Penn, 9.0.

Emma O’Brien, Morgan Twp., 8.9; Kate Pfister, Boone Grove, 8.9; Precious Swen, Elkhart Christian, 8.8; Lauren Cox, North Judson, 8.8; Macy Seese, S.B. St. Joseph, 8.8; Macy Morris, Argos, 8.7; Keirstin Roose, Lakeland, 8.6; Lauren Burns, West Noble, 8.6; Sarah Dzierba, Chesterton, 8.6; Felicity Bontrager, Fairfield, 8.6; Jordan Kintigh, Fairfield, 8.5; Jenean Schwartz, Fairfield, 8.5; Ryin Ott, LaPorte, 8.5; Delaney Basker, Mishawaka, 8.5; Janicia Anderson, Michigan City, 8.5.

Beka Stroop, Lakeland, 8.4; Nicole Albers, Westville, 8.3; Kacy Bragg, Warsaw, 8.3; Kandis Sauer, Oregon-Davis, 8.3; Allison McCormick, LaCrosse, 8.3; Jillian Brumm, Winamac, 8.2; Katie Lashley, Fairfield, 8.1; Rebecca Christlieb, Culver Academy, 8.1; Alyssa Nelson, New Prairie, 8.1; Catherine Cavinder, Kankakee Valley, 8.0.




END OF FILE